مانترا

نویسنده : Paart_Gallery

زمان مطالعه : دقیقه
دانستنی ها

مانترا چیست؟

با محبوبیت بیشتر شیوه های معنوی مانند یوگا و مدیتیشن ، به نظر می رسد همه در مورد مانترا صحبت می کنند. اما دقیقاً مانترا چیست و چگونه قرار است از آن استفاده کنید؟

در اعمال معنوی غربی و مدرن ، کلمه “مانترا” به همان اندازه “قصد” جریان اصلی شده است. اما این دو در واقع کاملاً متفاوت هستند. کلمه مانترا را می توان به دو قسمت تقسیم کرد: “مان” ، به معنای ذهن ، و “ترا” ، به معنی حمل و نقل یا وسیله نقلیه. به عبارت دیگر ، مانترا ابزاری از ذهن است – صدا یا لرزش قدرتمندی که می توانید با استفاده از آن وارد حالت عمیق مراقبه شوید.

مانند یک بذر کاشته شده با قصد شکوفا شدن در یک گیاه چند ساله زیبا ، می توان مانترا را دانه ای برای انرژی بخشیدن به یک نیت در نظر گرفت. به همان روشی که بذر گل می کارید ، گیاهان مانترا را در خاک حاصلخیز ذهنتان می کارید. شما آنها را پرورش می دهید و به مرور زمان آنها ثمره نیت شما را به بار می آورند.

مانترا در مدیتیشن: سکون و سکوت

در Chopra ، جایی که مراقبه با صدای اولیه از روش های مراقبه مورد علاقه است ، به دانشجویان یک مانترا شخصی سازی شده ، Bija خود ، که لرزش صوتی جهان در هنگام تولد است ، داده می شود. این مانترا در طول تمرین مدیتیشن بارها و بارها بی سر و صدا تکرار می شود تا دانش آموز را در عبور از فعالیت ذهن کمک کند. مانترا ساکت است و معنایی ندارد تا ذهن روی کیفیت یا نتیجه خاصی متمرکز نشود. این به سادگی وسیله نقلیه ای است که به شما کمک می کند تا به سطح بالاتری از آگاهی دسترسی پیدا کنید.

آگاهی ، در این زمینه ، به توانایی توجه به انتخاب هایی که در زندگی روزمره خود انجام می دهید ، و تشخیص اینکه چه چیزی کار نمی کند اشاره دارد تا بتوانید آن را تغییر دهید. بسیاری از افراد روزانه با استرس زیادی روبرو می شوند. شما از خواب بیدار می شوید ، صبحانه می پزید ، به بچه ها غذا می دهید ، آنها را به مدرسه می آورید ، به محل کار خود می روید ، ناهار را قهوه می نوشید و در طول روز می سوزید. در پایان آن ، شما آماده خراب شدن هستید. سپس چرخه را روز بعد تکرار می کنید.

مانترا

توسعه یک تمرین مدیتیشن روزانه به شما کمک می کند تا یک سبک زندگی فعلی ، آرام و متعادل تر ، که در سایر جنبه های زندگی شما موج می زند ، پرورش دهید. مانترا می تواند به شما کمک کند تا به حالت ذهنی فعلی برگردید.

مانترا در یوگا: تعیین یک هدف

مانترا

در بسیاری از استودیوهای یوگا در غرب ، کلاس با اشتراک مربی برای این جلسه شروع می شود. وی ممکن است دانش آموزان را به انجام عملی برای خود دعوت کند و ممکن است پیشنهادهایی را برای مانتراها در طول کلاس ارائه دهد. مانتراهایی مانند: “من قدرتمند هستم” ، “من متمرکز هستم” ، یا “من رها می شوم و تسلیم می شوم” می توانند به تمرین کننده کمک کنند تا ارتباط خود را با وضعیتی که می خواهند در طول حضور خود روی تشک حفظ کنند حفظ کند.

این مانترا در تکرار بی صدا در حین حرکت برای کمک به تمرکز ذهن استفاده می شود. گفته شده است که در یوگا ، آساناها حالت های بدن و مانترا ها حالت های ذهن هستند. مانترا ، وقتی به این شکل استفاده می شود ، بیشتر شبیه به تأیید است و به شما کمک می کند تا شما را با یک حالت خاص روانی مرتبط نگه دارید.

مانترا: زبان مقدس سانسکریت

رسیدن به ریشه باستانی همه اینها ، مانترا ، در هسته اصلی آن ، اساس تمام سنت ها ، کتاب های مقدس و دعاهای مذهبی است. طبق گفته Pandit Vamadeva Shastri (دکتر دیوید Frawley) ، گفته می شود که با دقت انتخاب و استفاده در سکوت ، مانتراها توانایی کمک به تغییر انگیزه ها ، عادت ها و گرفتاری های ناخودآگاه شما را دارند. مانتراها ، هنگام گفتن یا شعار دادن ، قدرت بهبودی پرانا (انرژی نیروی حیات) را هدایت می كنند و در شیوه های سنتی ودایی ، می توانند برای انرژی دادن و دستیابی به حالات معنوی معنوی استفاده شوند. مانترا به عنوان یک تمرین معنوی باید به طور منظم و برای چند ماه انجام شود تا اثرات مطلوب آن اتفاق بیفتد.

در پایان روز ، مانترا برای این است که شما را به سادگی بازگرداند. ما در چنین دنیای پیچیده ای زندگی می کنیم که گم شدن در تمام جزئیات آسان است. مانتراها می توانند به شما کمک کنند تا رویکرد ساده انگارانه زندگی را برگردانید و روی مواردی که به شما الهام می گیرند و واقعاً شما را خوشحال می کنند تمرکز کنید.

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اضافه کردن آدرس

ایران