دانلود اپلیکیشن پارت گالری

7 چاکرای چیست و چگونه می توانید انسداد آنها را رفع کنید؟

اگر تا به حال در کلاس یوگا یا مدیتیشن شرکت کرده اید ، یک جلسه درمان انرژی مانند ریکی داشته اید یا فقط فیلم های آنلاین درباره این افراد تماشا کرده اید ، بدون شک درباره چاکراها و نقشی که آنها در جریان انرژی در بدن شما بازی می کنند ، شنیده اید. .
همچنین ممکن است یاد گرفته باشید که مهم است که چاکراها را باز یا رفع انسداد کنید.
اما چاکراها دقیقاً چیست و چگونه بر سلامت جسمی و روحی شما تأثیر می گذارند؟
در این مقاله ، نگاه دقیق تری به چاکراهای اصلی شما خواهیم داشت. ما همچنین به شما در توضیح تأثیر این مراکز انرژی در ذهن و بدن شما کمک خواهیم کرد ، به علاوه نحوه “باز نگه داشتن” آنها برای ارتقا سلامت جسمی ، روحی و عاطفی.

چاکرا چیست؟

در زبان سانسکریت ، کلمه “chakra” به معنای “دیسک” یا “چرخ” است و به مراکز انرژی در بدن شما اشاره دارد. این چرخ ها یا دیسک های انرژی در حال چرخش هر کدام مربوط به دسته های عصبی خاص و اندام های اصلی هستند.

برای عملکرد در بهترین حالت ، چاکراها باید باز یا متعادل بمانند. اگر مسدود شوند ، ممکن است علائم جسمی یا عاطفی مربوط به یک چاکرای خاص را تجربه کنید.

هفت چاکرای اصلی وجود دارد که در امتداد ستون فقرات شما قرار دارند. آنها از ریشه یا پایه ستون فقرات شما شروع می شوند و تا تاج سر گسترش می یابند. برخی از مردم معتقدند که شما حداقل 114 چاکرای مختلف در بدن دارید.

چاکراهایی که اغلب به آنها اشاره می شود هفت چاکرای اصلی هستند که در زیر با جزئیات بیشتری آنها را بررسی خواهیم کرد.

7 چاکرای اصلی کدامند؟

سیستم چاکرا به مراکز انرژی ای که در بدن خود داریم اشاره دارد. هفت چاکرای اصلی وجود دارد که هرکدام در یک مکان خاص در امتداد ستون فقرات شما قرار دارند. بیایید هر یک را با دقت بیشتری بررسی کنیم.
هفت چاکرا
1- چاکرای ریشه

چاکرای ریشه یا ملاادارا در پایه ستون فقرات شما قرار دارد. این یک پایه یا پایه برای زندگی شما فراهم می کند ، و به شما کمک می کند احساس زمینی کنید و بتوانید در برابر چالش ها مقاومت کنید. چاکرای ریشه شما مسئول احساس امنیت و ثبات شما است.

2- چاکرای خاجی

چاکرای خاجی ، یا Svadhisthana ، درست زیر دکمه شکم شما قرار دارد. این چاکرا مسئول انرژی جنسی و خلاقیت شما است. همچنین به نحوه ارتباط شما با احساسات و عواطف دیگران مرتبط است.

3- چاکرای شبکه خورشیدی

چاکرای شبکه خورشیدی یا Manipura در ناحیه معده شما قرار دارد. این مسئول اعتماد به نفس و عزت نفس است و همچنین به شما کمک می کند تا زندگی خود را کنترل کنید.

4- چاکرای قلب

چاکرای قلب یا آناهاتا در نزدیکی قلب شما ، در مرکز قفسه سینه قرار دارد. تعجب آور نیست که چاکرای قلب همه چیز در مورد توانایی ما در دوست داشتن و نشان دادن دلسوزی است.

5- چاکرای گلو

چاکرای گلو ، یا ویشودا ، در گلو شما قرار دارد. این چاکرا با توانایی ما در برقراری ارتباط کلامی ارتباط دارد.

6- چاکرای چشم سوم

چاکرای چشم سوم یا آژنا در بین چشمان شما قرار دارد. می توانید از این چاکرا بخاطر غریزه روده قوی تشکر کنید. این به این دلیل است که چشم سوم مسئول شهود است. همچنین به تخیل پیوند دارد.

7- چاکرای تاج

چاکرای تاج یا Sahasrara در بالای سر شما قرار دارد. Sahasrara شما نشان دهنده ارتباط معنوی شما با خود ، دیگران و جهان است. همچنین در هدف زندگی شما نقش دارد.

معنای مسدود شدن یا عدم تعادل چاکرا چیست؟

دایان مالاسپینا ، دکترای تخصصی ، پزشکی درمانی یوگا ، می گوید که ترجیح می دهد چاکراها را در تعادل در مقابل مسدود شده تصور کند.

وی توضیح داد: “ممکن است کاهش جریان انرژی یا فعالیت بیش از حد انرژی در یک چاکرا وجود داشته باشد – هر کدام در نتایج متفاوتی ظاهر می شوند.”

وقتی انرژی چاكرا كم است ، در بیان خصوصیات خاص مرتبط با آن چاكرا مشكل خواهید داشت.

وقتی چاكرا بیش از حد فعال است ، این خصوصیات یک نیروی غالب در زندگی فرد است. این می تواند هم تأثیرات جسمی و هم عاطفی داشته باشد.

به عنوان مثال ، اولین چاکرای مربوط به امنیت ، بقا و بنیان زندگی ماست.

اگر کم کار باشد ، می تواند به عنوان افسردگی و ناامنی ظاهر شود. اگر انرژی بیش از حد وجود داشته باشد ، می تواند بدون احتیاط و احتکار بصورت نترس ظاهر شود زیرا برای احساس امنیت بیشتر به موارد بیشتری نیاز دارید.

آیا چاکرای مسدود شده می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد؟

به طور کلی ، محل قرارگیری چاکرای خارج از تعادل ممکن است قسمت هایی از بدن شما را در نزدیکی آن چاکرا تحت تأثیر قرار دهد.

این شامل اندامها ، استخوانها ، مفاصل و بافتهای نزدیک آن منطقه است.

از نظر روانشناسی ، عدم تعادل در چاکراها ممکن است باعث عدم تعادل عاطفی شود.

این ممکن است منجر به افزایش عصبانیت ، غم ، ترس یا بلاتکلیفی شود.

“توجه به هر دو احساس روانی و فیزیولوژیکی مهم است زیرا آنها می توانند یکدیگر را آگاه کنند و علت اصلی تجربه را کشف کنند.”

به گفته Terrones ، تجربه استرس بیش از حد – از نظر جسمی یا روحی – ممکن است باعث عدم تعادل یک یا چند چاکرا شود.

 “عادات شخصی مانند تراز بدنی یا وضعیت بد بدن ، خوردن غذای ناسالم یا رفتار خود تخریبی ممکن است باعث عدم تعادل چاکرا شود.”

عدم تعادل طولانی مدت ممکن است منجر به بیماری های جسمی و بیماری ها ، مشکلات اسکلتی عضلانی و چالش های بهداشت روان مانند افسردگی یا اضطراب شود.

0