سانیاسا چیست؟

نویسنده : Paart_Gallery

زمان مطالعه : دقیقه
دانستنی ها دسته‌بندی نشده

سانیاسا چیست؟

سانیاسا به چه معناست؟ سانیاسا یک اصطلاح سانسکریت است که به مرحله ای از زندگی یا رشد معنوی یک فرد اشاره می کند که در آن فرد از دارایی های مادی صرف نظر می کند تا صرفاً بر امور معنوی تمرکز کند. هدف آنها در این مرحله رسیدن به موکشا است که رهایی از چرخه مرگ و تولد دوباره است. یوگی های بسیار پیشرفته ممکن است به دنبال این نوع سبک زندگی برای تعمیق یا حتی تکمیل سفر معنوی یوگای خود باشند. با این حال، برای اکثر تمرین‌کنندگان، سانیاسا یک هدف آینده است که افراد می‌توانند با رها کردن دارایی‌های غیرضروری و به حداقل رساندن شلوغی، به سمت آن تلاش کنند.

در انگلیسی، sannyasa به «ترک کردن»، «به زمین گذاشتن همه چیز» یا «انصراف از دنیا» ترجمه می‌شود. این آخرین مرحله از چهار مرحله زندگی در فلسفه هندو است. پس از رسیدن به سانیاسا، فرد یک زندگی ساده و معنوی دارد که الهام گرفته از عشق و صلح است. در هندوئیسم، آزادی زیادی در مورد نوع سبک زندگی و فعالیت هایی که می توان در این مرحله انجام داد وجود دارد. با این حال، کسانی که آن را اتخاذ می‌کنند، معمولاً از جایی به مکان دیگر می‌روند، بدون هیچ دارایی دنیوی و هیچ پیوند عاطفی. در متون هندو انعطاف زیادی در رابطه با نحوه دسترسی به سانیاسا وجود دارد. برای کسانی که یوگا را با نیت معنوی انجام می دهند، سفر به این مرحله زندگی می تواند یکی از اهداف اصلی آنها باشد.

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اضافه کردن آدرس

ایران