رودراکشا چیست؟

نویسنده : Paart_Gallery

زمان مطالعه : دقیقه
دانستنی ها

رودراکشا چیست؟

رودراکشا دانه یک گونه درخت خاص است که معمولاً در ارتفاعات خاصی در کوه ها رشد می کند – عمدتاً در منطقه هیمالیا. متأسفانه بیشتر این درختان برای ساخت تراورس راه آهن استفاده می شده است، بنابراین تعداد بسیار کمی از آنها در هند باقی مانده است. امروزه آنها بیشتر در نپال، برمه، تایلند یا اندونزی یافت می شوند. این درختان در برخی از بخش‌های گات غربی در جنوب هند وجود دارند، اما بهترین کیفیت‌ها از ارتفاع خاصی در هیمالیا می‌آیند، زیرا نوع خاک , جو و شرایط منطقه بر کیفیت آن تأثیر می‌گذارد. این دانه ها ارتعاش بسیار منحصر به فردی دارند.

رودراکشا میتواند فشار خون شما را کاهش دهد، اعصاب شما را آرام می کند و آرامش و هوشیاری خاصی را در سیستم عصبی شما به ارمغان آورد.

اگر مسیر زندگي خود را انتخاب كرده ايد، رودراكشا ابزار و كمك خوبي است، وقتی کسی مسیر معنوی را طی می کند، می خواهد از هر تکیه گاه کوچکی در راه برای ارتقای خود استفاده کند و قطعاً این یک تکیه گاه بسیار خوب است. یک رودراکشا معمولاً میتواند  به طرق مختلف برای افراد مختلف انرژی ایجاد کند. افرادی که در موقعیت های خانوادگی قرار دارند، از یک جهت انرژی می گیرد. اگر می خواهید یک براهماچاری یا یک سانیاسی باشید، به روشی کاملاً متفاوت انرژی می گیرید.

رودراکشا چيست؟

برای کسانی که مدام در حرکت هستند و در جاهای مختلف غذا می خورند و می خوابند، رودراکشا تکیه گاه بسیار خوبی است زیرا پیله ای از انرژی برای شما ایجاد می کند. شاید متوجه شده باشید که وقتی به یک مکان جدید می روید، گاهی اوقات می توانید به راحتی بخوابید، در حالی که در برخی مکان های دیگر حتی اگر از نظر جسمی خسته باشید نمی توانید بخوابید. این به این دلیل است که اگر شرایط اطراف شما برای انرژی شما مناسب نباشد، شما احساس آرامش نمیکنید. برای سادوها و سانیاسی‌ها، مکان‌ها و موقعیت‌ها می‌توانسته آنها را دچار مشکل کند، زیرا دائماً در حال حرکت بوده اند. یکی از قوانین برای آنها این بود که هرگز سر خود را دو بار در یک مکان پایین نگذارند. امروزه بار دیگر مردم به دلیل کسب و کار یا حرفه خود مجبور به سفر و خوابیدن در مکان های مختلف شده اند ، بنابراین یک رودراکشا می تواند برای آنها مفید باشد.

طبق سنت ها معمولا تعداد مهره های هر رودراکشا 108 به علاوه یک است. مهره اضافی بیندو نام دارد. همیشه باید یک بیندو برای رودراکشا وجود داشته باشد، در غیر این صورت انرژی آن چرخه ای می شود و افرادی که حساس هستند ممکن است دچار سرگیجه شوند. یک فرد بزرگسال نباید رودراکشا با کمتر از 84 مهره به اضافه بیندو استفاده کند. هر عددی که بیشتر از آن باشد خوب است.

رودراکشا را می توان همیشه استفاده کرد. حتی می توانید آن را هنگام دوش گرفتن نیز استفاده کنید. اگر حمام آب سرد می‌گیرید و از صابون شیمیایی استفاده نمی‌کنید، جریان آب روی آن و بدن شما بسیار مفید است. اما اگر از صابون های شیمیایی و آب گرم استفاده می کنید، شکننده می شود و بعد از مدتی ترک می خورد، بنابراین بهتر است از پوشیدن آن در چنین مواقعی خودداری کنید.

همچنین رودراکشا نوعی سپر در برابر انرژی های منفی است. ممکن است برخی افراد از انرژی های منفی برای آسیب رساندن به شما استفاده کنند و در این زمان همراه داشتن رودراکشا میتواند برای شما بسیار مفید باشد.

رودراکشا نوعی سپر در برابر این اتفاق است. ممکن است فکر کنید هیچ کس با شما کارهای منفی انجام نمی دهد، اما لزومی ندارد که کسی شما را هدف انرژی های منفی قرار دهد. بیایید فرض کنیم فردی این کار را با کسی که کنار شما نشسته انجام داده است، اما او این انرژی منفی را نمی پذیرد. اکنون ممکن است شما آن را دریافت کنید زیرا کنار او نشسته اید. درست مثل این است که وقتی دو نفر در خیابان به یکدیگر تیراندازی می کنند، قصد تیراندازی به شما را ندارند، اما ممکن است به شما شلیک شود. به طور مشابه، این چیزها نیز ممکن است رخ دهد. این اتفاق برای شما در نظر گرفته نشده است، اما اگر در لحظه اشتباه در مکان اشتباهی قرار بگیرید، ممکن است اتفاق بیفتد.

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نیلو نیکان 20 مهر 1401

    ممنون از مطالب خوبتون .

اضافه کردن آدرس

ایران