الهه پرواتی

نویسنده : Paart_Gallery

زمان مطالعه : دقیقه
دانستنی ها

الهه پرواتی

به عنوان دختر شاه هیماوات (پادشاه کوهها / هیمالیا) ، نام او Parvati به معنی “دختر کوه” شد. او به طور کلی به عنوان یک مادر دلسوز و ملایم نشان داده می شود ، او الهه باروری ، عشق ، ازدواج و پیروی از قدرت و برتری الهی است.
الهه پرواتی در بسیاری از نقش ها ، اشکال ، حالات ، مصادیق و ویژگی های مختلف بیان می شود و هر یک از اشکال او به عنوان یک الهه فردی مورد پرستش قرار می گیرند. بیش از 100 نام با توجه به نقش های او در داستان های هندو به او داده شده است. با وجود این ، به عنوان یک الهه لالیتا یا لالیتا ماها تریپورا سونداری (یکی از 10 ماهاویدیا) ، پرواتی شامل 1000 نام دیگر خود است که در Lalita Sahasranama ذکر شده است. الهه نشان دهنده طیف گسترده ای از آنچه زنان می توانند برای جامعه و خانواده اش انجام دهند ، است.
Parvati همسر لرد شیوا و مادر خدایان هندو ، گانشا ، کومار / کارتیکیا و آشوکاسونداری است. پوراناس همچنین او را به عنوان خواهر لرد ویشنو به تصویر می کشد. در شیعه گرایی ، پرستش شیوا بدون الهه پرواتی اقدامی بی فایده تلقی می شود زیرا پرواتی انرژی الهی شیوا و بالعکس است. بدون شیوا ، شاکتی وجود ندارد و بدون شاکتی ، شیوا وجود ندارد.
الهه پرواتی
پرواتی تجسم Devi Sati یا Dakshyani ، دختر داکشا است که بر خلاف تصمیم پدرش ازدواج کرد و با لرد شیوا ازدواج کرد. در طی یک جاژینای عالی که توسط داکشا انجام شد ، ساتی و لرد شیوا مورد توهین قرار گرفتند و ساتی خشمگین شکل اصلی خود را از آدی پاراشاكتی گرفت ، داكشا را نفرین كرد و با سوزاندن خود در آتش یگنا به زندگی فانی خود پایان داد. بعد از مرگ ساتی ، شیوا غمگین و افسرده قول داد دیگر هرگز ازدواج نكند و جدا از وابستگی دنیوی زندگی كند. با این حال ، خدایان برای بازگرداندن خداوند از انزوای زاهدانه خود ، الهه را اصرار ورزیدند تا دوباره به عنوان پرواتی تولد یابد.

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اضافه کردن آدرس

ایران