بودای خندان

نویسنده : Paart_Gallery

زمان مطالعه : دقیقه
دانستنی ها
بودای خندان یکی از چهره های محبوب بودایی در جهان است. این شخص به خاطر ماهیت شاد شخصیت در مجسمه مشهور است. بودای خندان به طور کلی در چین با نام های بودای در ویتنامی و هوتی در ژاپنی شناخته می شود. در جاهای دیگر، مجسمه بودای خندان را عموما با نام بودای شاد یا بودای چینی می شناسند. بودای خندان یک خدای قومی چینی است که نامش به معنای “کیسه پارچه ای” است. مجسمه بودای خندان اغلب  تصور میشود تجسم مایتریا باشد – بودای آینده، رسانه ای برای به تصویر کشیدن مایتریا در فرهنگ آسیای جنوب شرقی است. شکم بزرگ بیرون زده و لبخند شادی آور نیز به او کمک کرده تا به عنوان رایج ترین “بودای خنده” شناخته شود. در چین، بودای خندان به خاطر طبیعت دوست داشتنی اش شناخته می شود.

مجسمه بودای خندان به طور سنتی به صورت یک راهب چاق، طاس و عبایی به تصویر کشیده می شود که یک کیسه و مهره های نماز را حمل می کند. او همچنین در نقاشی‌های مختلف به‌ عنوان فردی که توسط کودکان شاد احاطه شده است به تصویر کشیده شده است. مورد دیگری که معمولاً با شکل بودای خندان دیده می شود یک کاسه التماس برای نشان دادن ماهیت بودایی او است. شکم بیرون زده بزرگ و لبخند شادی آور او به او لقب رایج «بودای خندان» داده است.

بودای خندان بر اساس یک راهب عجیب چینی چاق قرن نهم، به بخشی جدایی ناپذیر و مهم از بودیسم تبدیل شده است. او از اهالی Fenghua در چین بود و نام بودایی او Qieci بود. او همیشه به عنوان مردی با شخصیت دوست داشتنی و شاد در نظر گرفته می شد.

در بودیسم، اصطلاح بودا به معنای روشن فکر یا بیدار است. بودایی ها بر این باورند که چندین شخصیت وجود داشته اند که به عنوان بودا از آنها یاد می شود. در فولکلور آسیایی، بودای خندان به خاطر طبیعت همیشه خندان، راضی و دوست داشتنی اش شناخته می شود. یکی از باورهای رایج ادعا می کند که مالیدن شکم بودای خندان باعث رفاه و خوش شانسی می شود.

این باید دلیلی باشد برای اینکه مجسمه‌های بودای خندان در معابد، خانه‌ها و رستوران‌ها به‌عنوان باور مجسمه‌ای که رضایت و فراوانی را همزمان به همراه می‌آورد، دیده شوند. بودای خندان همچنین یک پارچه یا یک کیسه کتان (که هرگز خالی نمی شود) حمل می کند که پر از اقلام گرانبها از جمله گیاهان برنج (به معنی ثروت)، شیرینی برای کودکان، غذا یا حتی رنج های دنیا است. بودای خندان همچنین به عنوان حامی افراد ضعیف، فقیر و کودکان شناخته می شود. تصاویر و مجسمه ها ، بودای خندان را به عنوان یک راهب سرگردان به تصویر می کشد که در حالی که غم و اندوه و رنج را از مردم این جهان می گیرد به اطراف سفر می کند.

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اضافه کردن آدرس

ایران