براهماچاریا چیست؟

نویسنده : Paart_Gallery

زمان مطالعه : دقیقه
دانستنی ها

براهماچاریا چیست؟

“برهمن” به معنای “الهی” یا “نهایی” است. «چاریا» به معنای «مسیر» است. اگر در راه الهی هستید، یک برهماچاری هستید. قرار گرفتن در مسیر الهی به این معنی است که شما هیچ برنامه شخصی برای خود ندارید. شما به سادگی آنچه را که لازم است انجام میدهید. هیچ راه شخصی برای تصمیم گیری در مورد اینکه در زندگی خود به کجا بروید، چه کاری باید انجام دهید، یا چه چیزی را دوست دارید، ندارید. همه این چیزها به سادگی از شما گرفته می شود. اگر این کار را ناخواسته انجام دهید، می تواند یک شکنجه مطلق باشد. اگر با میل و رغبت این کار را انجام دهید، زندگی شما را فوق العاده و زیبا می کند، زیرا دیگر چیزی وجود ندارد که شما را آزار دهد. زندگی خیلی ساده است، شما به سادگی آنچه را که لازم است انجام میدهید. زمانی که خود را اینگونه در اختیار گذاشتید، دیگر لازم نیست در مورد مسیر معنوی خود زحمتی بکشید یا نگران معنویت خود باشید.این امر رسیدگی می شود.

ممکن است فکر کنید که یک برهماچاری فداکاری بزرگی می کند و از زندگی محروم می شود. اما اصلا اینطور نیست. درست است که زندگی شکنجه است. اما برای کسی که واقعاً راه الهی را می‌پیماید، لذت‌های کوچکی که دنیا عرضه می‌کند، کاملاً بی‌معنی می‌شود. وقتی از لذت های درونی وجودت لذت می بری، لذت های بیرونی کاملا بی معنا می شوند.

به عنوان مثال، فرض کنید شخصی می خواهد از قله اورست صعود کند. او سال‌ها، آماده می‌شود و سپس در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی قرار می‌گیرد و از هر لذتی از زندگی، آسایش، خانواده، جامعه و هر چیزی که مردم معمولی می‌خواهند داشته باشند،از خود دریغ می‌کند. اما آیا واقعاً باور دارید که او خودش را انکار می کند؟ یا آیا او امکان دیگری را که هرگز نمی توانید تصور کنید، در زندگی خود واقعی می سازد؟ هرکسی که در زندگی خود چیزی با ارزش خلق کرده باشد، طبیعتاً بسیاری از لذت های ساده را که دیگران از آن برخوردار هستند، دریغ کرده است. شاید خوب غذا نمی‌خورید، خوب نمی‌خوابید، چرت بعدازظهرتان نمی‌خوابید، با همسر یا شوهرتان ننشسته‌اید، یا با خانواده شام ​​نمی‌خورید.بله شما همه چیز را از خود دریغ میکنید زیرا می خواهید چیزی را خلق کنید. این در مورد هر فردی که چیزی ارزشمند در زندگی خود خلق کرده است صادق است. در مورد برهماچاریا هم همینطور است. یک برهماچاری در مسیر نهایی است. به همین دلیل توجه آنها به چیزهای دیگری که مردم فکر می کنند ارزشمند هستند معطوف نمی شود.

اضافه کردن آدرس

ایران